پرسش و پاسخ

موزیک پشت خط تلفن مدل SP6065

بلافاصله پس از شروع پخش فایل معرفی اولیه دستگاه موزیک پشت خط تلفن، کلید ولوم را به مدت 4 ثانیه نگهدارید.
به احتمال زیاد رم دستگاه آسیب دیده و یا سوکت کارت حافظه خراب شده است. لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
در صورت عدم استفاده از تعویض اتوماتیک دستگاه، به دلیل پخش 24 ساعته‌ی دستگاه موزیک پشت خط تلفن، صوت در حال پخش خراب شده است و یا آن قسمت رم آسیب دیده است. ابتدا صوت یا گروه صوتی را تعویض نمایید. در صورت عدم رفع مشکل لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
رم دستگاه و یا اطلاعات صوتی روی آن خراب شده است. لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
جک خروجی صدای دستگاه(مادگی مونو) خراب شده است. لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
کابل برق خراب شده است و یا ترانس داخل دستگاه سوخته است. ابتدا با یک کابل برق دیگر دستگاه را تست نمایید. سپس در صورت تداوم مشکل لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
صدا از ترانس داخل دستگاه می‌باشد. ضرورتی برای تعمیر وجود ندارد. در صورت تمایل به رفع این صدا لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.

موزیک پشت خط MP3

رم روی دستگاه نمی باشد یا رم دستگاه خراب شده است و یا سوکت کارت حافظه آسیب دیده است. در صورت تردید به خرابی رم دستگاه، رم را داخل کارت خوان (رم ریدر) همراه دستگاه گذاشته و به پورت USB کامپیوتر متصل نمایید. ابتدا رم را با fat32 فرمت کنید و سپس اصوات دلخواه(حداقل بیست مورد یا کپی از فایل اصلی جهت افزایش عمر رم) را درون یک فولدر (new folder) بریزید و همان فولدر را روی رم قرار دهید یا برای دریافت آرشیو اصلی 1500 موزیک صوت پرداز دستگاه را به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید(انجام این کار دارای هزینه می‌باشد) و یا آرشیو محدود را به صورت رایگان از اینجا دانلود نمایید. در صورتی که با این راه موفق نشدید و یا محتویات رم باز و دیده نمی شود، رم یا سوکت رم شما خراب می‌باشد. شما می توانید رم دیگری تهیه کنید. ابتدا با fat32 فرمت نموده، سپس حداقل بیست فایل mp3 یا کپی یک فایل را داخل یک فولدر بریزید و فولدر را روی رم دستگاه بگذارید و یا جهت تعویض رم و دریافت آرشیو 1500 موزیک، دستگاه را به دفاتر صوت پرداز ارسال نمایید و یا آرشیو محدود مخصوص سایت را از اینجا دانلود نمایید. جهت بالا رفتن عمر رم و سالم ماندن اطلاعات داخل رم از حالت تعویض اتوماتیک دستگاه استفاده نمایید.در صورتی که محتویات داخل رم دیده می‌شود، سوکت کارت حافظه خراب می‌باشد. در این صورت لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
هنگام پخش فایل معرفی اولیه دکمه next را دو ثانیه فشار دهید اگر با اینکار مشکل حل نشد محتویات رم را روی کامپیوتر کپی نمایید. سپس رم را با fat32 فرمت نمایید و مجددا دایرکتوری صوت پرداز روی رم کپی نمایید.
ابتدا رم را با fat32 فرمت کنید و سپس اصوات دلخواه(حداقل بیست مورد یا کپی از فایل اصلی جهت افزایش عمر رم) را درون یک فولدر (new folder) بریزید و همان فولدر را روی رم قرار دهید یا برای دریافت آرشیو اصلی 1500 موزیک صوت پرداز دستگاه را به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید(انجام این کار دارای هزینه می‌باشد) و یا آرشیو محدود را به صورت رایگان از اینجا دانلود نمایید.
جک خروجی صدای دستگاه(مادگی مونو) خراب شده است. لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
صدا از ترانس داخل دستگاه می‌باشد. ضرورتی برای تعمیر وجود ندارد. در صورت تمایل به رفع این صدا لطفا دستگاه را با هماهنگی قبلی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید.
برای دانلود دفترچه راهنمای دستگاه روی اینجا کلیک نمایید.
جهت دانلود دفترچه راهنمای دستگاه روی اینجا کلیک کنید.

دستگاه ضبط مکالمات تک خط و دو خط، منشی تلفنی تک خط

رم داخل دستگاه نیست یا رم خراب می باشد. ابتدا با کلیک روی اینجا فایل آماده سازی رم را بخوانید. سپس برای دانلود فایل سیستم دستگاه روی اینجا کلیک کنید.
رم با FAT32 فرمت نشده است. ابتدا با کلیک روی اینجا فایل آماده سازی رم را بخوانید. سپس برای دانلود فایل سیستم دستگاه روی اینجا کلیک کنید.
فولدر SYSTEM روی آن نیست. ابتدا با کلیک روی اینجا فایل آماده سازی رم را بخوانید. سپس برای دانلود فایل سیستم دستگاه روی اینجا کلیک کنید.
با دکمه POWER دستگاه را خاموش کنید ودوباره روشن کرده و به دقت چراغ LED را نگاه کنید اگر چشمک زن نارنجی قرمز است یعنی خط تلفن به دستگاه وصل نمی باشد.
کارت حافظه پر شده است. ابتدا دکمه‌ پخش (بالاترین کلید) را فشار دهید. با شروع پخش مکالمات دکمه Delete یا پاک کردن را دو ثانیه نگه دارید. با انجام این کار راهنمای صوتی دستگاه ضبط مکالمات تلفنی پیام رو به رو را پخش می‌کند:
"جهت پاک کردن همه ی فایل ها کلید دیلیت را مجددا فشار داده و نگه دارید. در غیر این صورت کلید دیگری را فشار دهید."
با دو ثانیه نگه داشتن دوباره کلید Delete چراغ دستگاه به رنگ سبز تغییر می‌کند و به سرعت چشمک می‌زند که این نشان دهنده‌ پاک شدن مکالمات است و با تغییر رنگ به قرمز مکالمات جدید ضبط می‌گردد. توجه داشته باشید در صورتی که می‌خواهید مکالمات قبلی نیز بایگانی شود رم را داخل کامپیوتر قرار دهید و اصوات را cut کنید. لطفا توجه داشته باشید فایل system را از روی رم پاک نکنید.
سریال دستگاه کمتر از 67000 می باشد جهت آپدیت به دفتر مرکزی ارسال فرمایید.
یک عدد نویزگیر سر راه خط تلفن متصل به دستگاه وصل نمایید، اگر مشکل حل نشد از طریق تماس از راه دور، ضبط بدون شماره گیری را فعال نمایید در این حالت مشکل شما حل خواهد شد اما تماسهای از داخل، فاقد شماره خواهد بود، در صورتیکه نیاز مبرم به شماره گرفته شده از داخل دارید دستگاه را به آدرس دفتر صادقیه ارسال فرمایید.
جهت دانلود دفترچه راهنمای دستگاه ضبط مکالمات تلفنی با فرمت PDF روی اینجا کلیک کنید.
اگر خط تلفن متصل به دستگاه و یا خط مجاور آن دارای مودم adsl می باشد یک عدد نویز گیرsplitter سر راه خط تلفن متصل به دستگاه قرار دهید. در صورت عدم حل مشکل با هماهنگی به دفتر صادقیه ارسال فرمایید.
خط تلفن شما ضعیف می باشد لطفا دستگاه را با هماهنگی به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید تا صدای ضبط شده مخاطب تقویت شود.
دستگاه را ریست کنید. جهت ریست، دستگاه را خاموش کنید ولی کابل برق را قطع نکنید. برای خاموش کردن دستگاه دکمه‌ی پاور را سه ثانیه نگه دارید تا LED دستگاه خاموش شود. سپس کلید دیلیت(کلید وسط) را چهار ثانیه نگه دارید. پس از 4 ثانیه با رها کردن دکمه پیام "دستگاه به مقادیر اولیه تنظیم شد" پخش می‌شود که نشان می‌دهد دستگاه ریست شده.

اعلام طبقات آسانسور

روشن شدن چراغ مربوط به هر سگمنت را جهت اطمینان از صحت ارتباط ورودی با سگمنت را بررسی نمایید.
سیم فیش تغذیه را بدرستی چک نمایید. لازم به ذکر است سگمنت d در ورودی های دستگاه اعلام طبقات آسانسور موجود نیست زیرا اطلاعات آن در سایر سگمنت ها وجود دارد. در صورت تداوم مشکل دستگاه را به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال نمایید.
زمین تابلوفرمان به صورت مستقیم به تریگر اعلام طبقات وصل شده است در حالیکه باید از طریق تیغه باز کنتاکتور و یا تیغه کمکی وصل شده باشد یعنی فقط هنگام حرکت ، زمین تابلو فرمان به تریگر سخنگو وصل باشد.
در صورت عدم نیاز به ترمینال do آن را به زمین تابلو فرمان(Gnd) پل نمایید. در صورت نیاز به استفاده از آن مدار به صورتی باشد که هنگام باز بودن درب آسانسور، زمین تابلو فرمان(Gnd) از ترمینال do دستگاه اعلام طبقات آسانسور قطع باشد.
تیغه‌ی کنتاکتور استفاده شده، خراب می‌باشد و اتصال زمین(Gnd) به tr را بی موقع قطع و وصل می‎‌کند.
رم دستگاه دچار مشکل شده است. لطفا با هماهنگی قبلی دستگاه را به یکی از دفاتر صوت پرداز ارسال فرمایید. در صورت دارا بودن گارانتی دستگاه به صورت رایگان تعمیر خواهد شد.

دستگاه ضبط مکالمات ۴ خط

چک کنید 1-آیا کد 907 سانترال پاناسونیک فعال شده است؟ 2-آیا تنظیمات نرم افزار پاناسونیک که روی لپ تاب می بینید با دفترچه راهنما مطابقت دارد؟ اگر هر دو مورد فوق مورد تایید است، کابل RS232 همراه دستگاه خراب است، لطفا تماس بگیرید.
جهت دانلود دفترچه راهنمای دستگاه ضبط مکالمات 4 خط روی اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول در مورد فروش خدمات

با سلامبا کامپیوتر با fat32 فرمت نماییدسپس system. را از سی دی همراه دستگاه یا از روی سایت قسمت محصولات ،روی آن کپی نماییدالبته اگر دستگاه ضبط مکالمات است
سلاموارد قسمت تنظیمات شویددر قسمت تنظیم تعداد زنگ یا غیر فعال کردن کنترل تلفنی،عدد 0 را فشار دهید به این ترتیب کنترل تلفنی از کار می افتدالبته شما می توانید تعداد زنگ را روی 9 نیزتنظیم کنید .
سلام دوست عزیز،ابتدا فایل خود را با سمپل ریت 8000 هشت بیتی مونو با فرمت ویو آماده فرمایید(wav)و نام آنرا griting1.wav بگذارید و سپس آنرا روی رم داخل فولدر سیستم و داخل فولدر griting روی فایل قبلی کپی نمایید رم را روی دستگاه بگذارید و در حالت خاموش کلید های بک و نکست را همزمان سه ثانیه فشار دهید تا چراغled چشمک بزند اکنون دکمه پاور را بزنید دستگاه آماده کار است.
بنام خدا با عرض سلامشما می توانید از طریق منوی سفارشات روی سایت ثبت نام نمایید سپسبا شماره های (44074418-44074417)تماس حاصل نماییددر صورت ارتباط زمینه شغلی شما با محصولات مورد نظر ،ثبت نام شما تایید می گرددسپس میتوانید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شده و با قیمت همکاری خرید نماییدبدیهی است همکارانی که بیشترین فروش را در استان خود داشته باشند درسایت به عنوان نماینده معرفی می گردند.

مشتری گرامی، شما می توانید با پر کردن فرم پرسش و پاسخ و ارسال آن پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.
جهت ثبت سوال خود فرم زیر را پر کنید:
لازم به ذکر است در این بخش از سوی سیستم جهت سوال شما کدی در نظر گرفته می شود، که با آن می توانید نسبت به پیگیری سوال خود اقدام نمایید.همچنین این کد برای پست الکترونیک شما ارسال خواهد شد
در صورتی که سوال شما به گونه ای باشد که برای بقیه کاربران نیز مفید باشد، سوال وپاسخ شما در لیست پرسش و پاسخ های لیست نیز درج می گردد.